PROGRAM „TRZYMAJ FORMĘ ” 2012-2013
n w    w w w w

baner
You are here:  
large small default
PROGRAM „TRZYMAJ FORMĘ ” 2012-2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 września 2012 10:49

PROGRAM  „TRZYMAJ FORMĘ ”

 

Od października bieżącego roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Leżajsku uczestniczy w kolejnej edycji programu edukacyjnego „Trzymaj Formę”, dotyczącego promowania zdrowego żywienia i aktywności fizycznej pod hasłem; „Chcę zdrowym być”.

 

Program ten zakłada zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie, poprzez pogłębienie wiedzy w zakresie: znaczenia zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka oraz kształtowanie zmiany postaw  i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem.

 Program realizowany jest metodą projektu na lekcjach wychowawczych, przyrody, plastyki oraz podczas zajęć wychowania fizycznego, a funkcję szkolnego koordynatora pełni Teresa Dydacka-Jarek.

Głównym celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do większej aktywności ruchowej, która pomoże im zachować właściwą masę ciała, utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi, rozładować stres ,oraz  zapoznanie uczniów z zasadami racjonalnego żywienia, wskazanie na umiejętność w wyborze zdrowej żywności i jej przygotowaniu- (opracowana Karta Prawidłowego Żywienia, oraz  cykl lekcji pt. „Żadnych frytek i hamburgerów”, prezentacja multimedialna” Bądź aktywny”, przedstawienie” Dbajmy o siebie”, konkurs plastyczny i literacki ).

Przy realizacji założonych działań ważną rolę odegrała:

  • koordynacja działalności sklepiku szkolnego
  • współpraca ze stołówką szkolną
  • współpraca z pielęgniarką szkolną
  • organizacja konkursów i prezentacji
  • opracowanie materiałów do gazetki ściennej i gazetki szkolnej „Luzik”

Projekt poprzez różnorodną formę realizowanych działań objął swoim zakresem zarówno klasy IV-VI, jak i I-III,. Podsumowaniem kolejnej edycji była uroczysta akademia połączona z obchodami Szkolnego Dnia Profilaktyki.