Strona główna

INFORMACJA

21.06. /CZWARTEK/ BĘDZIE DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

Wychowankowie świetlicy w Łążku Garncarskim

W dniu 29 maja 2018 roku wychowawcy Świetlicy szkolnej zorganizowali wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do wioski garncarskiej w Łążku Garncarskim w okolicach Janowa Lubelskiego. W ramach wycieczki dzieci miały okazję przejechać się regionalną kolejką wąskotorową oraz spróbować lepienia garnków u garncarza. Właściciel zagrody opowiadał uczniom o pochodzeniu gliny i jej zastosowaniu w gospodarstwie domowym. Uczniowie mogli obejrzeć wystawę naczyń glinianych i zakupić pamiątkowe dzbanuszki.

Czytaj więcej...

SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI 2018

16 maja 2018 roku. odbyło się uroczyste spotkanie będące podsumowaniem zadań profilaktycznych podejmowanych w bieżącym roku szkolnym. Tegorocznej edycji Szkolnego Dnia Profilaktyki przyświecało hasło „Rosnę-Myślę-Dbam”.

Podczas uroczystego spotkania zgromadzonej w sali gimnastycznej publiczności zaprezentowano widowisko artystyczne  złożone z kilku miniatur dramatycznych propagujących zdrowy styl życia, które okraszono wierszami i piosenkami o profilaktycznej tematyce.

Czytaj więcej...

Akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

20 kwietnia 2018 r. w ZSP nr 2 w Leżajsku odbyła się  akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi ph. „Każdy z nas zyska na ochronie środowiska”. Dzień ten obchodzony jest w Polsce od 1980 roku. W ten sposób ludzie chcą wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszej planety. To od nas, od młodych ludzi zależy jej przyszłość. Ochronę środowiska możemy zacząć od najbliższego otoczenia.

Czytaj więcej...